JAE Electronics SM3ZS067U215AER1500
SM3ZS067U215AER1500 picture photo
Mfg. Part Number
SM3ZS067U215AER1500
Manufacturer
Product Category
Card Edge Connectors - Edgeboard Connectors
Brief Description
NGFF CARD EDGE M.2 2.15MM E KEY
Datasheet Download
SM3ZS067U215AER1500.pdf
Availability of SM3ZS067U215AER1500
QUANTITY
SM3ZS067U215AER1500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM3ZS067U215AER1500
Internal Part NumberEIS-SM3ZS067U215AER1500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Connectors, Interconnects
FamilyCard Edge Connectors - Edgeboard Connectors
SeriesSM3
PackagingTape & Reel (TR)
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row-
Number of Positions67
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.020" (0.50mm)
FeaturesBoard Guide
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Contact MaterialCopper Alloy
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness5.11µin (0.13µm)
Contact Type-
Color-
Flange Feature-
Operating Temperature-40°C ~ 80°C
Material - InsulationThermoplastic
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM3ZS067U215AER1500
Related LinksSM3ZS067U, SM3ZS067U215AER1500 Datasheet, JAE Electronics Distributor
SM3ZS067U215AER1500 Details Description
Related parts for SM3ZS067U215AER1500
FUSE GLASS 350MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 58POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
IC LP STRB DIFF COMPARATR 8SO datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 33K OHM 8SIP datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 7/16 5V datasheet.pdf
CAP CER 91PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 14.5KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 18-54V 700MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS PNL MNT SKT datasheet.pdf