Stackpole Electronics Inc. SM4124FT15R4
SM4124FT15R4 picture photo
Mfg. Part Number
SM4124FT15R4
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 15.4 OHM 1% 2W 4124
Datasheet Download
SM4124FT15R4.pdf
Availability of SM4124FT15R4
QUANTITY
SM4124FT15R4 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM4124FT15R4
Internal Part NumberEIS-SM4124FT15R4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPulse Handling Resistor Solutions
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package800
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesSM
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case4124 J-Lead
Supplier Device Package4124
Size / Dimension0.429" L x 0.240" W (10.90mm x 6.10mm)
Height0.197" (5.00mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM4124FT15R4
Related LinksSM4124, SM4124FT15R4 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM4124FT15R4 Details Description
Related parts for SM4124FT15R4
FAN AXIAL 60X15MM CR0612HB-D71GL datasheet.pdf
IC REG BOOST 12V 2A 8SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X20MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
VL/VL DUPLEX PATCH CORD 10M datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
SENSOR LASER 16M NPN 10-30VDC datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 114A IPAK datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64TQFP datasheet.pdf
CAP FILM 12NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 300V 30A CHASSIS datasheet.pdf
180UF 400V 25X35MM 85C 5000H datasheet.pdf