Stackpole Electronics Inc. SM4124FT15R4
SM4124FT15R4 picture photo
Mfg. Part Number
SM4124FT15R4
Brief Description
RES SMD 15.4 OHM 1% 2W 4124
Datasheet Download
SM4124FT15R4.pdf
Availability of SM4124FT15R4
QUANTITY
SM4124FT15R4 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM4124FT15R4
Internal Part NumberEIS-SM4124FT15R4
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case4124 J-Lead
Supplier Device Package4124
Size / Dimension0.429" L x 0.240" W (10.90mm x 6.10mm)
Height0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM4124FT15R4
Related LinksSM4124, SM4124FT15R4 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM4124FT15R4 Details Description
Related parts for SM4124FT15R4
SCREWDRIVER CORDLESS datasheet.pdf
PILOT LIGHT 12V LED RECT RED datasheet.pdf
CARD GUIDE 160MM CPCI W/ESD CLIP datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LED ASSY VERT 5MM YLW 585NM datasheet.pdf
VHDM BP 6ROW 10COL OPEN END GOLD datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 48VOUT 75W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 62 OHM 1206 datasheet.pdf
500 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
FAN 40X20MM 12VDC 7.7 CFM datasheet.pdf