Stackpole Electronics Inc. SM4124FT25R5
SM4124FT25R5 picture photo
Mfg. Part Number
SM4124FT25R5
Brief Description
RES SMD 25.5 OHM 1% 2W 4124
Datasheet Download
SM4124FT25R5.pdf
Availability of SM4124FT25R5
QUANTITY
SM4124FT25R5 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM4124FT25R5
Internal Part NumberEIS-SM4124FT25R5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25.5
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case4124 J-Lead
Supplier Device Package4124
Size / Dimension0.429" L x 0.240" W (10.90mm x 6.10mm)
Height0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM4124FT25R5
Related LinksSM4124, SM4124FT25R5 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM4124FT25R5 Details Description
Related parts for SM4124FT25R5
THERMISTOR NTC 470K OHM RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR 14A LOSIDE 14SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 700MW SFLAT datasheet.pdf
BOX S STEEL NAT 42"L X 31.38"W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf
ADAPTOR datasheet.pdf
CAP FILM 0.13UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf