Stackpole Electronics Inc. SM4124FT34R0
SM4124FT34R0 picture photo
Mfg. Part Number
SM4124FT34R0
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 34 OHM 1% 2W 4124
Datasheet Download
SM4124FT34R0.pdf
Availability of SM4124FT34R0
QUANTITY
SM4124FT34R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM4124FT34R0
Internal Part NumberEIS-SM4124FT34R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPulse Handling Resistor Solutions
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package800
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesSM
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case4124 J-Lead
Supplier Device Package4124
Size / Dimension0.429" L x 0.240" W (10.90mm x 6.10mm)
Height0.197" (5.00mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM4124FT34R0
Related LinksSM4124, SM4124FT34R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM4124FT34R0 Details Description
Related parts for SM4124FT34R0
CONN HEADER .100 DUAL STR 10POS datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN WEMID BLUE datasheet.pdf
MODULE ZIGBEE SW SLEEPY 24SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 100V X7R 2225 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 24A ISOPLUS247 datasheet.pdf
RES SMD 0.5 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS SKT datasheet.pdf