Stackpole Electronics Inc. SM4124FTR130
SM4124FTR130 picture photo
Mfg. Part Number
SM4124FTR130
Brief Description
RES SMD 0.13 OHM 1% 2W 4124
Datasheet Download
SM4124FTR130.pdf
Availability of SM4124FTR130
QUANTITY
SM4124FTR130 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM4124FTR130
Internal Part NumberEIS-SM4124FTR130
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.13
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case4124 J-Lead
Supplier Device Package4124
Size / Dimension0.429" L x 0.240" W (10.90mm x 6.10mm)
Height0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM4124FTR130
Related LinksSM4124, SM4124FTR130 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM4124FTR130 Details Description
Related parts for SM4124FTR130
CBL RIBN 16COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 datasheet.pdf
LED WHITE 4PLCC SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
CAP CER 1UF 250V X7T SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP5T SLD NONSHORT datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 42.9MM PANEL MOUNT datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf