Stackpole Electronics Inc. SM4124JT470R
SM4124JT470R picture photo
Mfg. Part Number
SM4124JT470R
Brief Description
RES SMD 470 OHM 5% 2W 4124
Datasheet Download
SM4124JT470R.pdf
Availability of SM4124JT470R
QUANTITY
SM4124JT470R Order Process
Ship out your order
Specifications of SM4124JT470R
Internal Part NumberEIS-SM4124JT470R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case4124 J-Lead
Supplier Device Package4124
Size / Dimension0.429" L x 0.240" W (10.90mm x 6.10mm)
Height0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM4124JT470R
Related LinksSM4124, SM4124JT470R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM4124JT470R Details Description
Related parts for SM4124JT470R
IDC CABLE - HSC30S/AE30G/HSC30S datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 0.25A SOT23-6 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CONN MALE 12POS CONTACT INSERT datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 9POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf