Stackpole Electronics Inc. SM4124JTR330
SM4124JTR330 picture photo
Mfg. Part Number
SM4124JTR330
Brief Description
RES SMD 0.33 OHM 5% 2W 4124
Datasheet Download
SM4124JTR330.pdf
Availability of SM4124JTR330
QUANTITY
SM4124JTR330 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM4124JTR330
Internal Part NumberEIS-SM4124JTR330
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.33
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case4124 J-Lead
Supplier Device Package4124
Size / Dimension0.429" L x 0.240" W (10.90mm x 6.10mm)
Height0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM4124JTR330
Related LinksSM4124, SM4124JTR330 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM4124JTR330 Details Description
Related parts for SM4124JTR330
RES SMD 62K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
IC DATA ACQ SYS 12BIT 3V 20-DIP datasheet.pdf
RELAY SSR 90A 240VAC SCR OUT PNL datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 16 POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
5.08MM EUROBLOCK PC VERT GRN 11A datasheet.pdf