Stackpole Electronics Inc. SM6227FT1K07
SM6227FT1K07 picture photo
Mfg. Part Number
SM6227FT1K07
Brief Description
RES SMD 1.07K OHM 1% 3W 6227
Datasheet Download
SM6227FT1K07.pdf
Availability of SM6227FT1K07
QUANTITY
SM6227FT1K07 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM6227FT1K07
Internal Part NumberEIS-SM6227FT1K07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.07k
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case6227 J-Lead
Supplier Device Package6227
Size / Dimension0.646" L x 0.276" W (16.40mm x 7.00mm)
Height0.268" (6.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM6227FT1K07
Related LinksSM6227, SM6227FT1K07 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM6227FT1K07 Details Description
Related parts for SM6227FT1K07
CONN HEADER .100 SINGL R/A 12POS datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC ADC 12BIT DUAL 250KSPS 28SOIC datasheet.pdf
THYRISTOR SIBOD 240V 100A DO-15 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 200NH 22A 0.82 MOHM datasheet.pdf
IC MIXR .3-3.5GHZ DWNCONV 16QFN datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CON.REMOV TL OSP REAR MT.JACKS datasheet.pdf
CAP FILM 3.9UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf