Stackpole Electronics Inc. SM6227FT1R54
SM6227FT1R54 picture photo
Mfg. Part Number
SM6227FT1R54
Brief Description
RES SMD 1.54 OHM 1% 3W 6227
Datasheet Download
SM6227FT1R54.pdf
Availability of SM6227FT1R54
QUANTITY
SM6227FT1R54 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM6227FT1R54
Internal Part NumberEIS-SM6227FT1R54
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.54
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case6227 J-Lead
Supplier Device Package6227
Size / Dimension0.646" L x 0.276" W (16.40mm x 7.00mm)
Height0.268" (6.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM6227FT1R54
Related LinksSM6227, SM6227FT1R54 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM6227FT1R54 Details Description
Related parts for SM6227FT1R54
IC 80C51 MCU FLASH 64K 44-PLCC datasheet.pdf
RES 0.68 OHM 35W 1% TO220 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 125 I/O 160PQFP datasheet.pdf
RES 63.4 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
EMITTER IR 860NM 100MA RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
FFC 1 TYPE A 23 CKTS LGT 30 datasheet.pdf
CAP CER 110PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
0.5 CMOS 1.65 V to 3.6 V Quad SPST Switches IC datasheet.pdf