Stackpole Electronics Inc. SM6227FT332R
SM6227FT332R picture photo
Mfg. Part Number
SM6227FT332R
Brief Description
RES SMD 332 OHM 1% 3W 6227
Datasheet Download
SM6227FT332R.pdf
Availability of SM6227FT332R
QUANTITY
SM6227FT332R Order Process
Ship out your order
Specifications of SM6227FT332R
Internal Part NumberEIS-SM6227FT332R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case6227 J-Lead
Supplier Device Package6227
Size / Dimension0.646" L x 0.276" W (16.40mm x 7.00mm)
Height0.268" (6.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM6227FT332R
Related LinksSM6227, SM6227FT332R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM6227FT332R Details Description
Related parts for SM6227FT332R
IC ENCORE MCU FLASH 64K 44LQFP datasheet.pdf
SIDACTOR MC BI 25V 150A DO-214AA datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 1KHZ RRO 10VSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A 16SOIC datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 390UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Socket 33 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
ILLUM PB 24VDC DPDT 16MM FORM FA datasheet.pdf