Stackpole Electronics Inc. SM6227FT432R
SM6227FT432R picture photo
Mfg. Part Number
SM6227FT432R
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 432 OHM 1% 3W 6227
Datasheet Download
SM6227FT432R.pdf
Availability of SM6227FT432R
QUANTITY
SM6227FT432R Order Process
Ship out your order
Specifications of SM6227FT432R
Internal Part NumberEIS-SM6227FT432R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPulse Handling Resistor Solutions
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package750
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesSM
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case6227 J-Lead
Supplier Device Package6227
Size / Dimension0.646" L x 0.276" W (16.40mm x 7.00mm)
Height0.268" (6.80mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM6227FT432R
Related LinksSM6227, SM6227FT432R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM6227FT432R Details Description
Related parts for SM6227FT432R
Connector Header 18 Position 0.197" (5.00mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 3PIN FEMALE FRONT MT datasheet.pdf
IC TRANSLATOR 9BIT DUAL 28-PLCC datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO220AB datasheet.pdf
PAK50 CONN datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY 15.73"L X 13.85"W datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
MODEM CELLULAR DUAL CDMA datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPDT SIM RLLR LVR datasheet.pdf
CAP CER 20PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf