Stackpole Electronics Inc. SM6227FT54R9
SM6227FT54R9 picture photo
Mfg. Part Number
SM6227FT54R9
Brief Description
RES SMD 54.9 OHM 1% 3W 6227
Datasheet Download
SM6227FT54R9.pdf
Availability of SM6227FT54R9
QUANTITY
SM6227FT54R9 Order Process
Ship out your order
Specifications of SM6227FT54R9
Internal Part NumberEIS-SM6227FT54R9
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)54.9
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case6227 J-Lead
Supplier Device Package6227
Size / Dimension0.646" L x 0.276" W (16.40mm x 7.00mm)
Height0.268" (6.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM6227FT54R9
Related LinksSM6227, SM6227FT54R9 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM6227FT54R9 Details Description
Related parts for SM6227FT54R9
IC 4-CHAN PCM COMBO 48-SSOP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG BLACK 100' datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
TAPE ELECTROPLATING 1.5"X 36YD datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 12pF 100 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 112LQFP datasheet.pdf
RES 976 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 257K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 20AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 24AWG BLUE 100' datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf