Stackpole Electronics Inc. SM6227JT200R
SM6227JT200R picture photo
Mfg. Part Number
SM6227JT200R
Brief Description
RES SMD 200 OHM 5% 3W 6227
Datasheet Download
SM6227JT200R.pdf
Availability of SM6227JT200R
QUANTITY
SM6227JT200R Order Process
Ship out your order
Specifications of SM6227JT200R
Internal Part NumberEIS-SM6227JT200R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case6227 J-Lead
Supplier Device Package6227
Size / Dimension0.646" L x 0.276" W (16.40mm x 7.00mm)
Height0.268" (6.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SM6227JT200R
Related LinksSM6227, SM6227JT200R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
SM6227JT200R Details Description
Related parts for SM6227JT200R
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 12A TO277A datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 18-36VIN +/-05V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
GT02 TOUCH SCREEN MONO WH/RD/PK datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 6.8A 28.4 MOHM datasheet.pdf
CONN HDR datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.68UF RADIAL datasheet.pdf