Conec SMA-50SAG7567BRX
SMA-50SAG7567BRX picture photo
Mfg. Part Number
SMA-50SAG7567BRX
Manufacturer
Product Category
Coaxial Connectors (RF)
Brief Description
CONN SMA JACK R/A PCB
Datasheet Download
SMA-50SAG7567BRX.pdf
Availability of SMA-50SAG7567BRX
QUANTITY
SMA-50SAG7567BRX Order Process
Ship out your order
Specifications of SMA-50SAG7567BRX
Internal Part NumberEIS-SMA-50SAG7567BRX
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS/Reach Cert of Compliance
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCoaxial Connectors (RF)
Series-
PackagingBulk
Connector StyleSMA
Connector TypeJack, Female Socket
Contact TerminationSolder
Shield TerminationSolder
Impedance-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Cable Group-
Fastening TypeThreaded
Frequency - Max-
Features-
Housing ColorGold
Ingress Protection-
Body Material-
Body FinishGold
Center Contact Material-
Center Contact PlatingGold
Dielectric MaterialPolytetrafluoroethylene (PTFE)
Voltage Rating-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMA-50SAG7567BRX
Related LinksSMA-50SA, SMA-50SAG7567BRX Datasheet, Conec Distributor
SMA-50SAG7567BRX Details Description
Related parts for SMA-50SAG7567BRX
RES MO 2W 0.402 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 14 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf