Vishay Semiconductor/Diodes Division SMA5J30CA-E3/61
SMA5J30CA-E3/61 picture photo
Mfg. Part Number
SMA5J30CA-E3/61
Brief Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMA
Datasheet Download
SMA5J30CA-E3/61.pdf
Availability of SMA5J30CA-E3/61
QUANTITY
SMA5J30CA-E3/61 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMA5J30CA-E3/61
Internal Part NumberEIS-SMA5J30CA-E3/61
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,800
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)30V
Voltage - Breakdown (Min)33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)10.3A
Power - Peak Pulse500W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMA5J30CA-E3/61
Related LinksSMA5J30, SMA5J30CA-E3/61 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SMA5J30CA-E3/61 Details Description
Related parts for SMA5J30CA-E3/61
CONN HEADER 10POS VERT TIN 4.2MM datasheet.pdf
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW datasheet.pdf
IC DAC 8BIT W/AMP 20-SOIC datasheet.pdf
IC ADC 18BIT SAR 5V 48LFCSP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC PWR INT SWITCH SNGL 14-HTSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET 15POS IDC 26AWG TIN datasheet.pdf
POT 4 OHM 1000W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf