Micro Commercial Components (MCC) SMAJ130A-TP
SMAJ130A-TP picture photo
Mfg. Part Number
SMAJ130A-TP
Brief Description
TVS DIODE 130VWM 209VC SMA
Datasheet Download
SMAJ130A-TP.pdf
Availability of SMAJ130A-TP
QUANTITY
SMAJ130A-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of SMAJ130A-TP
Internal Part NumberEIS-SMAJ130A-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTransient Voltage Suppressors
Diode Handling and Mounting
Featured ProductSurface Mount TVS
PCN Design/SpecificationTVS Breakdown Voltage 15/May/2013
Standard Package5,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)130V
Voltage - Breakdown (Min)144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.9A
Power - Peak Pulse400W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AC, SMA
Supplier Device PackageDO-214AC (SMA)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMAJ130A-TP
Related LinksSMAJ1, SMAJ130A-TP Datasheet, Micro Commercial Components (MCC) Distributor
SMAJ130A-TP Details Description
Related parts for SMAJ130A-TP
CIR BRKR MAG-HYDR 5A 80VDC LEVER datasheet.pdf
CAP CER 68PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 4POS STD SER 1 PCB datasheet.pdf
CONN CHAMP RCPT 50POS .085 VERT datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN CPC RECPT 16POS STD PNL MNT datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
FLEXIBLE LIGHT PIPE datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.091UF RADIAL datasheet.pdf