Micro Commercial Components (MCC) SMAJ130CA-TP
SMAJ130CA-TP picture photo
Mfg. Part Number
SMAJ130CA-TP
Brief Description
TVS DIODE 130VWM 209VC SMA
Datasheet Download
SMAJ130CA-TP.pdf
Availability of SMAJ130CA-TP
QUANTITY
SMAJ130CA-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of SMAJ130CA-TP
Internal Part NumberEIS-SMAJ130CA-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTransient Voltage Suppressors
Diode Handling and Mounting
Featured ProductSurface Mount TVS
PCN Design/SpecificationTVS Breakdown Voltage 15/May/2013
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)130V
Voltage - Breakdown (Min)144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.9A
Power - Peak Pulse400W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AC, SMA
Supplier Device PackageDO-214AC (SMA)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMAJ130CA-TP
Related LinksSMAJ13, SMAJ130CA-TP Datasheet, Micro Commercial Components (MCC) Distributor
SMAJ130CA-TP Details Description
Related parts for SMAJ130CA-TP
OSC 5.0V PROG CMOS TRI ST 50PPM datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
IC DETECTOR RF PWR 3GHZ SC70-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
10.8MM R/A GUIDE SOCKET datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 5A ROLLR LEVER datasheet.pdf
IC CLK MLTPLR ZDB 1:8 16TSSOP datasheet.pdf
CONN R/A SHELL RET KEY 50POS datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 200MA 12V datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 220 PF 10% 1600VDC AXIA datasheet.pdf