Microsemi Commercial Components SMAJ130E3/TR13
SMAJ130E3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
SMAJ130E3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 130VWM 231VC SMAJ
Datasheet Download
SMAJ130E3/TR13.pdf
Availability of SMAJ130E3/TR13
QUANTITY
SMAJ130E3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMAJ130E3/TR13
Internal Part NumberEIS-SMAJ130E3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)130V
Voltage - Breakdown (Min)144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp231V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)2.2A
Power - Peak Pulse500W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)