Vishay Semiconductor/Diodes Division SMAJ22C-E3/5A
SMAJ22C-E3/5A picture photo
Mfg. Part Number
SMAJ22C-E3/5A
Brief Description
TVS DIODE 22VWM 39.4VC SMA
Datasheet Download
SMAJ22C-E3/5A.pdf
Availability of SMAJ22C-E3/5A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SMAJ22C-E3/5A Order Process
Ship out your order
Specifications of SMAJ22C-E3/5A
Internal Part NumberEIS-SMAJ22C-E3/5A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesTransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
Voltage - Breakdown (Min)24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp39.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)10.2A
Power - Peak Pulse400W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMAJ22C-E3/5A
Related LinksSMAJ22, SMAJ22C-E3/5A Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SMAJ22C-E3/5A Details Description
Related parts for SMAJ22C-E3/5A
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 120V datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 13 OHM 1206 datasheet.pdf
COUNTER 6 CHAR 90-264V PANEL MT datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
ANTENNA GSM SMA RA BGSM CONN datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 175MA 2.3 OHM datasheet.pdf
SCR 400V 1900A B-PUK datasheet.pdf
Q.C.INS.TL.IEC TULP datasheet.pdf
TV 53C 53#20 SKT RECP datasheet.pdf
Compact +30V/[15V 256-Position Digital Potentiometer IC datasheet.pdf