Vishay Semiconductor/Diodes Division SMAJ26CAHE3/61
SMAJ26CAHE3/61 picture photo
Mfg. Part Number
SMAJ26CAHE3/61
Brief Description
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMA
Datasheet Download
SMAJ26CAHE3/61.pdf
Availability of SMAJ26CAHE3/61
QUANTITY
SMAJ26CAHE3/61 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMAJ26CAHE3/61
Internal Part NumberEIS-SMAJ26CAHE3/61
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101, TransZorb®
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)26V
Voltage - Breakdown (Min)28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)9.5A
Power - Peak Pulse400W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AC, SMA
Supplier Device PackageDO-214AC (SMA)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMAJ26CAHE3/61
Related LinksSMAJ26C, SMAJ26CAHE3/61 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SMAJ26CAHE3/61 Details Description
Related parts for SMAJ26CAHE3/61
CONN RECEPT 50POS .100 RT/A DUAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 15POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 480V 30A CHASSIS datasheet.pdf
IC DVR DUAL NONINVERT 4A 8MSOP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 144BGA datasheet.pdf
OSC MEMS 32.263MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED ARRAY 3400LM WARM WHT datasheet.pdf
IC CAPSENCE 8K FLASH 48QFN datasheet.pdf
8200UF 25V 25X35MM 105C 5000H datasheet.pdf