Vishay Semiconductor/Diodes Division SMAJ28CA-E3/61
SMAJ28CA-E3/61 picture photo
Mfg. Part Number
SMAJ28CA-E3/61
Brief Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMA
Datasheet Download
SMAJ28CA-E3/61.pdf
Availability of SMAJ28CA-E3/61
QUANTITY
SMAJ28CA-E3/61 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMAJ28CA-E3/61
Internal Part NumberEIS-SMAJ28CA-E3/61
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesTransZorb®
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)28V
Voltage - Breakdown (Min)31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)8.8A
Power - Peak Pulse400W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMAJ28CA-E3/61
Related LinksSMAJ28C, SMAJ28CA-E3/61 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SMAJ28CA-E3/61 Details Description
Related parts for SMAJ28CA-E3/61
RES SMD 620 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC BUFFER DVR TRI-ST QD 14DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS STACKNG 15GOLD datasheet.pdf
MODULE EZLINK F930/4431 LOW BAND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
QSFP PATCH CABLE 0.5M 30 AWG datasheet.pdf
FERRULE 0/25 ZH YELLOW 1=500PCS datasheet.pdf
QK DISC UNIV MAT TRIM KIT 18"X18 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT SKT datasheet.pdf
LOW IMPEDANCE GROUND TIP 3.5MM datasheet.pdf