Microsemi Commercial Components SMAJ300CE3/TR13
SMAJ300CE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
SMAJ300CE3/TR13
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 300VWM SMAJ
Datasheet Download
SMAJ300CE3/TR13.pdf
Availability of SMAJ300CE3/TR13
QUANTITY
SMAJ300CE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMAJ300CE3/TR13
Internal Part NumberEIS-SMAJ300CE3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)300V
Voltage - Breakdown (Min)-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp-
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse500W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AC, SMA
Supplier Device PackageDO-214AC (SMA)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMAJ300CE3/TR13
Related LinksSMAJ300, SMAJ300CE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
SMAJ300CE3/TR13 Details Description
Related parts for SMAJ300CE3/TR13
ENCODER OPT 16POS W/PB 2" CABLE datasheet.pdf
CAP CER 27PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK COVER GRAY datasheet.pdf
RES SMD 3.48 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
MLH ALL METAL PRESS SENSE -ATF datasheet.pdf
RES 1.56K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
ADHESIVE TRANSFER TAPE 1"X60YD datasheet.pdf