Microsemi Commercial Components SMAJ300E3/TR13
SMAJ300E3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
SMAJ300E3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 300VWM SMAJ
Datasheet Download
SMAJ300E3/TR13.pdf
Availability of SMAJ300E3/TR13
QUANTITY
SMAJ300E3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMAJ300E3/TR13
Internal Part NumberEIS-SMAJ300E3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)300V
Voltage - Breakdown (Min)-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp-
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse500W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMAJ300E3/TR13
Related LinksSMAJ300, SMAJ300E3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
SMAJ300E3/TR13 Details Description
Related parts for SMAJ300E3/TR13
RES ARRAY 13 RES 8.2K OHM 14SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 92 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 182POS .050 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
IC TRPL SUPPLY MONITOR TSOT-23 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 3.81MM datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
XBEE PRO SET S2B 10MW RPSMA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf