Vishay Semiconductor/Diodes Division SMBJ26CAHE3/52
SMBJ26CAHE3/52 picture photo
Mfg. Part Number
SMBJ26CAHE3/52
Brief Description
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMB
Datasheet Download
SMBJ26CAHE3/52.pdf
Availability of SMBJ26CAHE3/52
QUANTITY
SMBJ26CAHE3/52 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMBJ26CAHE3/52
Internal Part NumberEIS-SMBJ26CAHE3/52
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101, TransZorb®
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)26V
Voltage - Breakdown (Min)28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)14.3A
Power - Peak Pulse600W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMBJ26CAHE3/52
Related LinksSMBJ26C, SMBJ26CAHE3/52 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SMBJ26CAHE3/52 Details Description
Related parts for SMBJ26CAHE3/52
IC MCU 8BIT 7KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
OSC VCXO 156.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 820UF 6V AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
SINGLE KEY STANDARD ACTR datasheet.pdf
CONN H4 FEMALE 8MM2 datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 7POS .5MM R/A datasheet.pdf