Micro Commercial Components (MCC) SMBJP6KE22CA-TP
SMBJP6KE22CA-TP picture photo
Mfg. Part Number
SMBJP6KE22CA-TP
Brief Description
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC SMBJ
Datasheet Download
SMBJP6KE22CA-TP.pdf
Availability of SMBJP6KE22CA-TP
QUANTITY
SMBJP6KE22CA-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of SMBJP6KE22CA-TP
Internal Part NumberEIS-SMBJP6KE22CA-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesDiode Handling and Mounting
Featured ProductSurface Mount TVS
PCN Design/SpecificationTVS Breakdown Voltage 15/May/2013
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesSMBJ
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)18.8V
Voltage - Breakdown (Min)20.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp30.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)19.9A
Power - Peak Pulse600W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AA, SMB
Supplier Device PackageDO-214AA (SMBJ)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMBJP6KE22CA-TP
Related LinksSMBJP6K, SMBJP6KE22CA-TP Datasheet, Micro Commercial Components (MCC) Distributor
SMBJP6KE22CA-TP Details Description
Related parts for SMBJP6KE22CA-TP
DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD123 datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 14SOIC datasheet.pdf
IC RS485 TXRX 40MBPS 8-DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 22POS R/A TIN datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR 13A 250VAC 65VDC datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 800MA 1.15 OHM TH datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5.2VOUT 50W datasheet.pdf
BNCTO BNC STRT PLUG 12" datasheet.pdf
32-Channel, 3 V/5 V, Single-Supply, 14-Bit, Voltage Output DAC IC datasheet.pdf