Vishay Semiconductor/Diodes Division SMCG20CA-M3/9AT
SMCG20CA-M3/9AT picture photo
Mfg. Part Number
SMCG20CA-M3/9AT
Brief Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO-215AB
Datasheet Download
SMCG20CA-M3/9AT.pdf
Availability of SMCG20CA-M3/9AT
QUANTITY
SMCG20CA-M3/9AT Order Process
Ship out your order
Specifications of SMCG20CA-M3/9AT
Internal Part NumberEIS-SMCG20CA-M3/9AT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesTransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)20V
Voltage - Breakdown (Min)22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)46.3A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMCG20CA-M3/9AT
Related LinksSMCG20C, SMCG20CA-M3/9AT Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SMCG20CA-M3/9AT Details Description
Related parts for SMCG20CA-M3/9AT
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER/IF COUNTER SO-28 datasheet.pdf
IC FIFO DDR/SDR 6-7NS 208-BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
4X6 MTE RCPT SR LATCH .100CL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONN CRIMP HOUSING RAMP 13POS datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.27 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 12POS THRUHL datasheet.pdf
SHIELDED POWER INDUCTORS datasheet.pdf
2200UF 400V 45X100MM 85C 5000H datasheet.pdf