Vishay Semiconductor/Diodes Division SMCG22CAHE3/57T
SMCG22CAHE3/57T picture photo
Mfg. Part Number
SMCG22CAHE3/57T
Brief Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMC
Datasheet Download
SMCG22CAHE3/57T.pdf
Availability of SMCG22CAHE3/57T
QUANTITY
SMCG22CAHE3/57T Order Process
Ship out your order
Specifications of SMCG22CAHE3/57T
Internal Part NumberEIS-SMCG22CAHE3/57T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package850
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101, TransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
Voltage - Breakdown (Min)24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)42.3A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMCG22CAHE3/57T
Related LinksSMCG22C, SMCG22CAHE3/57T Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SMCG22CAHE3/57T Details Description
Related parts for SMCG22CAHE3/57T
RELAY TELECOM DPDT 2A 12V datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 140V 3W DO204AL datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.6A SOT-893L datasheet.pdf
5 MICRON POLISHING PAPER datasheet.pdf
USB20 TYPE A RECEPTACLE 20AWG AS datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.0036UF RADIAL datasheet.pdf