Microsemi Commercial Components SMCG5641E3/TR13
SMCG5641E3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
SMCG5641E3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 17.8VWM 31.9VC DO215AB
Datasheet Download
SMCG5641E3/TR13.pdf
Availability of SMCG5641E3/TR13
QUANTITY
SMCG5641E3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMCG5641E3/TR13
Internal Part NumberEIS-SMCG5641E3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)17.8V
Voltage - Breakdown (Min)19.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp31.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMCG5641E3/TR13
Related LinksSMCG564, SMCG5641E3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
SMCG5641E3/TR13 Details Description
Related parts for SMCG5641E3/TR13
TRIMMER 10 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC A/D 12BIT 200KHZ 8VSSOP datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BLUE 100' datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
CABLE TIE, HOOK & LOOP W/ SCREW datasheet.pdf
VER HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CONN DSUB 50POS datasheet.pdf