Micro Commercial Components (MCC) SMCJ1.5KE30A-TP
SMCJ1.5KE30A-TP picture photo
Mfg. Part Number
SMCJ1.5KE30A-TP
Brief Description
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC SMC
Datasheet Download
SMCJ1.5KE30A-TP.pdf
Availability of SMCJ1.5KE30A-TP
QUANTITY
SMCJ1.5KE30A-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of SMCJ1.5KE30A-TP
Internal Part NumberEIS-SMCJ1.5KE30A-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTransient Voltage Suppressors
Diode Handling and Mounting
Featured ProductSurface Mount TVS
PCN Design/SpecificationTVS Breakdown Voltage 15/May/2013
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)25.6V
Voltage - Breakdown (Min)28.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp41.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)36.7A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageDO-214AB, (SMC)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMCJ1.5KE30A-TP
Related LinksSMCJ1.5, SMCJ1.5KE30A-TP Datasheet, Micro Commercial Components (MCC) Distributor
SMCJ1.5KE30A-TP Details Description
Related parts for SMCJ1.5KE30A-TP
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 68PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 20A TO-247 datasheet.pdf
FUSE 315A 690V 1E/76 AR UC datasheet.pdf
CONN HEADER PIN 10POS R/A GOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
2.5 WTB WAFER ASSY RADIAL TP datasheet.pdf
DCDC CONVERTER +/-15VOUT 2W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA JJ SILIC 0.75 50 datasheet.pdf