Microsemi Commercial Components SMDA12CE3/TR7
SMDA12CE3/TR7 picture photo
Mfg. Part Number
SMDA12CE3/TR7
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 12VWM 19VC 8SO
Datasheet Download
SMDA12CE3/TR7.pdf
Availability of SMDA12CE3/TR7
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SMDA12CE3/TR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMDA12CE3/TR7
Internal Part NumberEIS-SMDA12CE3/TR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesTVSarray™
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels4
Voltage - Reverse Standoff (Typ)12V
Voltage - Breakdown (Min)13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp19V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse300W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency95pF @ 1MHz
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SO
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMDA12CE3/TR7
Related LinksSMDA12, SMDA12CE3/TR7 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
SMDA12CE3/TR7 Details Description
Related parts for SMDA12CE3/TR7
CRIMP TOOL RG-174, BELDEN 8281 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 1.2 UNF 5V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES 243 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRIAC 4QUAD 35A 600V TO-220F datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CRIMP 1POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf