Microsemi Commercial Components SMDA15C-7E3/TR7
SMDA15C-7E3/TR7 picture photo
Mfg. Part Number
SMDA15C-7E3/TR7
Brief Description
TVS DIODE 15VWM 30VC 8SOIC
Datasheet Download
SMDA15C-7E3/TR7.pdf
Availability of SMDA15C-7E3/TR7
QUANTITY
SMDA15C-7E3/TR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMDA15C-7E3/TR7
Internal Part NumberEIS-SMDA15C-7E3/TR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesTVSarray™
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels7
Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V
Voltage - Breakdown (Min)16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp30V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse300W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency70pF @ 1MHz
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMDA15C-7E3/TR7
Related LinksSMDA15C, SMDA15C-7E3/TR7 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
SMDA15C-7E3/TR7 Details Description
Related parts for SMDA15C-7E3/TR7
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
Connector Socket 62 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 110MA 9 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
LED PRISM 3MM TRUE G/R SMD datasheet.pdf