Littelfuse SMDJ10A-HRA
SMDJ10A-HRA picture photo
Mfg. Part Number
SMDJ10A-HRA
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 10VWM 17VC DO-214AB
Datasheet Download
SMDJ10A-HRA.pdf
Availability of SMDJ10A-HRA
QUANTITY
SMDJ10A-HRA Order Process
Ship out your order
Specifications of SMDJ10A-HRA
Internal Part NumberEIS-SMDJ10A-HRA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTransient Voltage Suppression (TVS) Diodes
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesSMDJ-HRA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)10V
Voltage - Breakdown (Min)11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)176.5A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageDO-214AB (SMCJ)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMDJ10A-HRA
Related LinksSMDJ1, SMDJ10A-HRA Datasheet, Littelfuse Distributor
SMDJ10A-HRA Details Description
Related parts for SMDJ10A-HRA
LED ORANGE DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN COMPACT FLASH CARD SNAP-IN datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN SOCKET 200POS DDR2 SO DIMM datasheet.pdf
RECEPTACLE FOR D4BF SWITCH 8P datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5POS 5MM GRAY datasheet.pdf