Littelfuse SMDJ26CA-HRAT7
SMDJ26CA-HRAT7 picture photo
Mfg. Part Number
SMDJ26CA-HRAT7
Brief Description
TVS DIODE 26VWM 42.1VC 214AB
Datasheet Download
SMDJ26CA-HRAT7.pdf
Availability of SMDJ26CA-HRAT7
QUANTITY
SMDJ26CA-HRAT7 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMDJ26CA-HRAT7
Internal Part NumberEIS-SMDJ26CA-HRAT7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesSMDJ-HRA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)26V
Voltage - Breakdown (Min)28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)71.3A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMDJ26CA-HRAT7
Related LinksSMDJ26C, SMDJ26CA-HRAT7 Datasheet, Littelfuse Distributor
SMDJ26CA-HRAT7 Details Description
Related parts for SMDJ26CA-HRAT7
ASSEMBLY 6 POSITION 4 CONTACT datasheet.pdf
RES SMD 23.7KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED ASMT-AX00 NEU WHT 4150K 2SMD datasheet.pdf
LED PRISM 2MM SQ RED 660NM SMD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 8CH 16QSOP datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 500MW DO35 datasheet.pdf