Littelfuse SMDJ58A-HRA
SMDJ58A-HRA picture photo
Mfg. Part Number
SMDJ58A-HRA
Brief Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC 214AB
Datasheet Download
SMDJ58A-HRA.pdf
Availability of SMDJ58A-HRA
QUANTITY
SMDJ58A-HRA Order Process
Ship out your order
Specifications of SMDJ58A-HRA
Internal Part NumberEIS-SMDJ58A-HRA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesSMDJ-HRA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)58V
Voltage - Breakdown (Min)64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)32.1A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMDJ58A-HRA
Related LinksSMDJ5, SMDJ58A-HRA Datasheet, Littelfuse Distributor
SMDJ58A-HRA Details Description
Related parts for SMDJ58A-HRA
RELAY SSR 240VAC 16A TRIAC 4-SIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 1W DO41 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 30A TO-3PN datasheet.pdf
CHOKE COMPENSATED 1.5MH 4A HORZ datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 43VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT SMD TIN datasheet.pdf
CAP TANT POLY 47UF 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125" datasheet.pdf