Vishay Semiconductor/Diodes Division SMF13A-E3-08
SMF13A-E3-08 picture photo
Mfg. Part Number
SMF13A-E3-08
Brief Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMF
Datasheet Download
SMF13A-E3-08.pdf
Availability of SMF13A-E3-08
QUANTITY
SMF13A-E3-08 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMF13A-E3-08
Internal Part NumberEIS-SMF13A-E3-08
FamilyTVS - Diodes
Series-
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)13V
Voltage - Breakdown (Min)14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)9.3A
Power - Peak Pulse200W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency423pF @ 1MHz
Operating Temperature-65°C ~ 175°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-219AB
Supplier Device PackageSMF
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMF13A-E3-08
Related LinksSMF13A, SMF13A-E3-08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
SMF13A-E3-08 Details Description
Related parts for SMF13A-E3-08
RES SMD 27.4 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf