ON Semiconductor SMF64AT1
SMF64AT1 picture photo
Mfg. Part Number
SMF64AT1
Brief Description
TVS DIODE 64VWM 103VC SOD123FL
Datasheet Download
SMF64AT1.pdf
Availability of SMF64AT1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SMF64AT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMF64AT1
Internal Part NumberEIS-SMF64AT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 15/May/2006
FamilyTVS - Diodes
Series-
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)64V
Voltage - Breakdown (Min)71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.7A
Power - Peak Pulse200W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-123F
Supplier Device PackageSOD-123FL
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMF64AT1
Related LinksSMF6, SMF64AT1 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
SMF64AT1 Details Description
Related parts for SMF64AT1
DOLLY HEAVY DUTY 4-2.0" DIAMETER datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 10% 600VDC SCREW datasheet.pdf
TVS DIODE 17.8VWM 31.9VC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECT PRINT HORIZON datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 0.05% 1/5W 1506 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf