ON Semiconductor SMF64AT1
SMF64AT1 picture photo
Mfg. Part Number
SMF64AT1
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 64VWM 103VC SOD123FL
Datasheet Download
SMF64AT1.pdf
Availability of SMF64AT1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SMF64AT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMF64AT1
Internal Part NumberEIS-SMF64AT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 15/May/2006
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)64V
Voltage - Breakdown (Min)71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.7A
Power - Peak Pulse200W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-123F
Supplier Device PackageSOD-123FL
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMF64AT1
Related LinksSMF6, SMF64AT1 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
SMF64AT1 Details Description
Related parts for SMF64AT1
RES SMD 143K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 27000UF 30V SCREW datasheet.pdf
IC SW A/V SCART CON 48-TQFN datasheet.pdf
IC POT DGTL 10K SGL 8-MSOP datasheet.pdf
IC DAC 10BIT I2C OCTAL 14DFN datasheet.pdf
IC AMP PWR RF 2100MHZ TO270-14 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 229 TYPE D 14POS datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 556MA 670 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
OSC XO 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf