ON Semiconductor SMF64AT1G
SMF64AT1G picture photo
Mfg. Part Number
SMF64AT1G
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 64VWM 103VC SOD123FL
Datasheet Download
SMF64AT1G.pdf
Availability of SMF64AT1G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SMF64AT1G Order Process
Ship out your order
Specifications of SMF64AT1G
Internal Part NumberEIS-SMF64AT1G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 06/Oct/2006
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)64V
Voltage - Breakdown (Min)71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.7A
Power - Peak Pulse200W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-123F
Supplier Device PackageSOD-123FL
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMF64AT1G
Related LinksSMF6, SMF64AT1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
SMF64AT1G Details Description
Related parts for SMF64AT1G
RES SMD 261K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
THYRISTOR 500V 8A TO220AB datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 2GHZ SOT23-6 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.0MM 4POS PCB datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf