United Chemi-Con SMG25VB103M22DLL
SMG25VB103M22DLL picture photo
Mfg. Part Number
SMG25VB103M22DLL
Brief Description
CAP ALUM 10000UF 20% 25V RADIAL
Datasheet Download
SMG25VB103M22DLL.pdf
Availability of SMG25VB103M22DLL
QUANTITY
SMG25VB103M22DLL Order Process
Ship out your order
Specifications of SMG25VB103M22DLL
Internal Part NumberEIS-SMG25VB103M22DLL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Capacitance10000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating25V
ESR (Equivalent Series Resistance)56 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current3.24A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.575" (40.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMG25VB103M22DLL
Related LinksSMG25VB1, SMG25VB103M22DLL Datasheet, United Chemi-Con Distributor
SMG25VB103M22DLL Details Description
Related parts for SMG25VB103M22DLL
FILTER SAW 1.57542GHZ SMD datasheet.pdf
IC FIXED-POINT DSP 169-BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SKTS datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST 2M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
FFC CONN ASSY ARINC datasheet.pdf
CAP FILM 51PF 2% 630VDC AXIAL datasheet.pdf