Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-D09-RA-BK
SMH100-LPPE-D09-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-D09-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 18POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-D09-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-D09-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-D09-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-D09-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-D09-RA-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-D09-RA-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-D09-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-D09-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-D09-RA-BK
OSC XO 24.000MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
RES 604 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf