Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-D10-ST-BK
SMH100-LPPE-D10-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-D10-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 20POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-D10-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-D10-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-D10-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-D10-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-D10-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-D10-ST-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-D10-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-D10-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-D10-ST-BK
CONN HEADER .100 DUAL R/A 10POS datasheet.pdf
RES 82 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN SPRING 60POS DUAL .295 SMD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-SOIC datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 10% 1.2KVDC RAD datasheet.pdf
IC CLOCK MULTIPLIER 16-TSSOP datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 590K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf