Amphenol Aerospace Operations D38999/20JJ37AC
D38999/20JJ37AC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20JJ37AC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 39C 39#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20JJ37AC.pdf
Availability of D38999/20JJ37AC
QUANTITY
D38999/20JJ37AC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20JJ37AC
Internal Part NumberEIS-D38999/20JJ37AC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20JJ37AC
Related LinksD38999/, D38999/20JJ37AC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20JJ37AC Details Description
Related parts for D38999/20JJ37AC
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC VOLT MONITOR LP W/DET 8-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 900KHZ 8SO datasheet.pdf
CONN FFC VERT 20POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 17POS .100 30AU datasheet.pdf
TAPE PROTECT MULTI-POLY 1"X300' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf