Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-D12-RA-BK
SMH100-LPPE-D12-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-D12-RA-BK
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 1MM 24POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-D12-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-D12-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-D12-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-D12-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-D12-RA-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesSMH
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-D12-RA-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-D12-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-D12-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-D12-RA-BK
CONN FFC RCPT HSG 45POS 1.27MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
FIXED IND 36NH 300MA SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CAP CER 6PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 17.8 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 0.5A 15V OUT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf