Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-D15-RA-BK
SMH100-LPPE-D15-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-D15-RA-BK
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 1MM 30POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-D15-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-D15-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-D15-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-D15-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-D15-RA-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesSMH
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-D15-RA-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-D15-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-D15-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-D15-RA-BK
ROUND STANDOFF 6-32 CERAMIC 1/2" datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 15PF 2KV X7R 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 119 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 2W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf