Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-D15-RA-BK
SMH100-LPPE-D15-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-D15-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 30POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-D15-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-D15-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-D15-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-D15-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-D15-RA-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-D15-RA-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-D15-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-D15-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-D15-RA-BK
SENSOR 500PSIS 9/16 UNF 5V MINI datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK KEY 300W datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SSR 100VDC 3A 4-32VDC 11MMDR datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR JUPITER SL869 datasheet.pdf
CAP FILM 0.051UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf