Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-D26-RA-BK
SMH100-LPPE-D26-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-D26-RA-BK
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 1MM 52POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-D26-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-D26-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-D26-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-D26-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-D26-RA-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesSMH
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions52
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-D26-RA-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-D26-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-D26-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-D26-RA-BK
RES SMD 4.42K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS .100" STR TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 220K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 30V 2.9A/2.1A 8DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 1206 datasheet.pdf