Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-D41-ST-BK
SMH100-LPPE-D41-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-D41-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 82POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-D41-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-D41-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-D41-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-D41-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-D41-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions82
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-D41-ST-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-D41-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-D41-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-D41-ST-BK
POT 250K OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.7A 8SOIC datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 85POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 57A LFPAK datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 34PIN GOLD VERT PCB datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 209MA 3.3 OHM TH datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DUCT SLOT TYPE F PVC BLUE 6' datasheet.pdf
PWRBLADE V/T LF REC datasheet.pdf
68UF 63V 10X16MM 105C 6000H datasheet.pdf