Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-D50-ST-BK
SMH100-LPPE-D50-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-D50-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 100POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-D50-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-D50-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-D50-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-D50-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-D50-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions100
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-D50-ST-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-D50-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-D50-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-D50-ST-BK
IC PROGRAM 4.000V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 400KSPS SMPL 28SSOP datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FILTER SNAP-IN MEDICAL INLET 10A datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf
INDICATOR 12MM FIXED YE 24V WIRE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 13PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf