Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-S03-RA-BK
SMH100-LPPE-S03-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-S03-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 3POS 1MM RA T/H
Datasheet Download
SMH100-LPPE-S03-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-S03-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-S03-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-S03-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-S03-RA-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions3
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-S03-RA-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-S03-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-S03-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-S03-RA-BK
IC 6MHZ Z80 CMOS SIO/3 44-QFP datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V X7R 1210 datasheet.pdf
SSD 16GB SCSI datasheet.pdf
Crystal 14.7456MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT 10UMAX datasheet.pdf
CONN MALE M12 4POS STR FRONT MT datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 17POS VERT TIN datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 53K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf